JUREK PRZEZDZIECKI | Cocoon, Recognition, Boshke, Requiem)

“Największą inspiracją jest dla mnie samo doświadczanie muzyki, tego jak wpływa na moje emocje i tego co we mnie pozostawia.”

Muzyka nie ma dla niego granic. Występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. Balansując na styku gatunków od lat szlifuje swój oryginalny, muzyczny język. Jurek Przeździecki, bo o nim mowa to, Warszawski producent elektroniki, który swoją przygodę rozpoczął w 83 roku. Od tego czasu jego pasja zaowocowała wieloma płytami i koncertami na całym świecie. Zawsze trzyma się z dala od utartych formuł i zaskakuje swoim brzmieniem.

W jego twórczym procesie zawsze pierwsza jest improwizacja, z której wyłania się esencja muzycznej struktury. Eksperymentuje i nie stroni od pracy z innymi artystami. Grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem, z którym ostanio nagrał album dla warszawskiej wytwórni Requiem Records.

Jest pierwszym polskim artystą, którego utwór został wykorzystany przez Depeche Mode w ich światowym turnee.

Jest drugim polskim artystą, który wydał utwory na legendarnej wytwórni Cocoon Records prowadzonej przez Svena Vatha.

Miał okazję wystąpić w Japonii, Australii, USA, Afryce Południowej, Brazylii, Portugalii, Norwegii i Niemczech i w Polsce.